Warto wiedzieć

Blog

Wiemy, że specjalistyczne wiadomości nie są łatwo dostępne. Chcemy aby ludzie z branży IT byli świadomi tego, w jakim otoczeniu prawnym się poruszają. Dlatego dzielimy się wiedzą.

Kiedy trzeba zawrzeć umowę powierzenia przetwarzania danych?

Kiedy trzeba zawrzeć umowę powierzenia przetwarzania danych?

12 kwietnia 2020

Powierzenie przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO to wieloaspektowy temat. Wiem, że sprawia on problemy nadal, po niemal dwóch latach od wejścia RODO w życie. Często administratorzy danych nie wiedzą, czy powinni zawierać umowę powierzenia przekazując dane osobowe komuś spoza organizacji. Z drugiej strony, usługodawcy i podwykonawcy administratorów również często mają wątpliwości dotyczące tego czy na pewno są podmiotem przetwarzającym.

Dlatego przygotowałam dla Was filmik, który wyjaśnia kiedy zawrzeć umowę powierzenia przetwarzania danych

W filmiku zadamy sobie 10 pytań – jeśli na wszystkie odpowiecie twierdząco, to znaczy, że rzeczywiście należy zawrzeć umowę powierzenia. Jeśli nie – obejdziecie się bez umowy.

Zachęcam do oglądania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kwestii związanych z powierzaniem przetwarzania danych, zachęcam Cię do przeczytania tego wpisu.
Gdybyście mieli więcej pytań nie wahajcie się z nami skontaktować. Możecie napisać do nas wiadomość na kontakt@bytelaw.pl albo skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej.