Warto wiedzieć

Blog

Wiemy, że specjalistyczne wiadomości nie są łatwo dostępne. Chcemy aby ludzie z branży IT byli świadomi tego, w jakim otoczeniu prawnym się poruszają. Dlatego dzielimy się wiedzą.

Jak zdać egzamin wstępny na aplikację?

Jak zdać egzamin wstępny na aplikację?

24 czerwca 2020

Wrzesień to czas, gdy absolwenci prawa biorą udział w egzaminach wstępnych na aplikację. To łączy się ze sporą ilością nauki i dużym stresem. Ja również przez to przechodziłam kilka lat temu i na szczęście udało mi się uzyskać wymaganą liczbę punktów na teście i dostałam się na aplikację radcowską.

Stwierdziłam, że podzielę się moimi doświadczeniami z tego czasu i nagrałam filmik, w którym poruszam najważniejsze rzeczy związane z nauką na egzamin wstępny na aplikację i uczestnictwem w samym egzaminie. Jest więc sporo o tym jak robić testy i w jaki sposób zapamiętywać charakterystyczne przepisy, a także o tym jak wyszukiwać prawidłowe odpowiedzi na teście. Dodałam do tego trochę przemyśleń o tym jak się ubrać i co robić bezpośrednio przed egzaminem.

Filmik koncentruje się na egzaminie wstępnym na aplikację adwokacka i radcowską (taki zdawałam). Myślę jednak, że osoby, które przygotowują się na inne egzaminy, takie jak wstępny na aplikację ogólną albo notarialną, również znajdą w nim coś wartościowego.
Jeśli filmik Ci się spodobał, zachęcam Cię do zasubskrybowania kanału Bytelaw na Youtube.